Μαθήματα του ΠΠΣ του ΤΚΑΙ που περιλαμβάνονται στον Ιδρυματικό και προσφέρονται σε φοιτητές άλλων Τμημάτων Πανεπιστημιακής μονάδας Μυτιλήνης

Σύμφωνα με απόφαση της υπ’ αρ. 4/4.10.2023 συνεδρίασης της Συνέλευσης του τμήματος, α. το Τμήμα θα προσφέρει, με δια ζώσης διδασκαλία, σε φοιτητές/τριες των Τμημάτων της Παν/κής Μονάδας Μυτιλήνης (Τμήμα Περιβάλλοντος, Τμήμα Γεωγραφίας, Τμήμα Κοινωνιολογίας, Τμήμα Κοινωνικής Ανθρωπολογίας και Ιστορίας, Ωκεανογραφίας και Θαλασσίων Βιοεπιστημών ) τα μαθήματα του Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών του τμήματος, τα οποία αναφέρονται αναλυτικά στον ανωτέρω επισυναπτόμενο κατάλογο και περιλαμβάνονται στον Ιδρυματικό Κατάλογο του Πανεπιστημίου Αιγαίου.
Ειδικότερα, οι φοιτητές/τριες των άλλων Τμημάτων της Παν/κής Μονάδας Μυτιλήνης δύνανται να δηλώσουν (τα υποχρεωτικά μαθήματα και τα μαθήματα ελεύθερης επιλογής) του προπτυχιακού προγράμματος σπουδών του Τμήματος που αναφέρονται αναλυτικά στον επισυναπτόμενο κατάλογο και περιλαμβάνονται στον Ιδρυματικό Κατάλογο του Πανεπιστημίου Αιγαίου.

Σημείωση: Στον ανωτέρω επισυναπτόμενο αναλυτικό κατάλογο με τα προσφερόμενα μαθήματα, δεν έχουν συμπεριληφθεί μαθήματα ξένης γλώσσας και πρακτικών ασκήσεων , (τα οποία και δεν προσφέρει το τμήμα, σε φοιτητές/τριες άλλων τμημάτων.)

* O επισυναπτόμενος αναλυτικός κατάλογος αναφέρεται σε μαθήματα που προσφέρει το τμήμα στο χειμερινό 2023-24 , σε φοιτητές/τριες άλλων τμημάτων της Πανεπιστημιακής μονάδα Μυτιλήνης.

β. Το τμήμα δεν προσφέρει με εξ αποστάσεως μεθόδους διδασκαλίας , τα ανωτέρω μαθήματα του Τμήματος που αναφέρονται στον ανωτέρω κατάλογο και περιλαμβάνονται στον Ιδρυματικό Κατάλογο του Πανεπιστημίου Αιγαίου , σε φοιτητές/τριες των Τμημάτων , των άλλων νησιών), (λόγω των ουσιαστικών και τεχνικών δυσχερειών που υφίστανται).